+48 690 599 801

sklep@formma.pl

Odzież termoaktywna FORMMA to modele ‘uzbrojone’ w ultranowoczesne technologie:

Technologia SILVER PRO PLUS(+) – nasza dzianina wzbogacana jest, w specjalnym procesie technologicznym, o JONY SREBRA poprzez ich zintegrowanie z włóknem poliestrowym. Pozwala to ograniczyć nadmierny rozwój powstających przy skórze mikrofibów (bakterii, wirusów, grzybów), co w znacznym stopniu obniża ryzyko infekcji bakteryjnych i grzybiczych a także hamuje proces powstawania przykrego zapachu. Dzianina pozostaje przyjazna dla skóry, jest nieszkodliwa, nietoksyczna i nie powoduje alergii u osób uczulonych na srebro.

4RXV ultra light – to nowoczesna, ultra lekka tkanina poliestrowa, która jest przy tym niesamowicie wytrzymała i odporna na różne przeciągnięcia i rwania. Struktura włókna 4RXV przekładaja się bezpośrednio na jej trwałość.

SUBLIMATION EXTRA DESIGN Technology – Druk Sublimacyjny na tkaninach poliestrowych umożliwia uzyskanie trwałego zabarwienia włókien. Dzięki tej technologii włókna nie tracą pierwotnych właściwości, mogą być dowolną ilość razy prane i prasowane bez zagrożenia starcia naniesionego nadruk. Wykorzystywane przez nas atramenty sublimacyjne odznaczają się dużym nasyceniem kolorów oraz wysoką płynnością i stabilnością.
Barwniki używane w technologii SED posiadają specjalny certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który gwarantuje, że produkt nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia konsumentów.

COMPRESSION CONTROL System – jest to specjalnie dopracowany system, uzyskany za pomocą odpowiednio dobranego splotu nowoczesnych przędzy, regulujący ucisk na poszczególne części ciała. Prowadzi to do rozszerzenia tętnic co bezpośrednio wpływa na poprawę krążenia krwi i dzięki temu lepsze ukrwienie mięśni. Ponadto odpowiednio wyregulowany ucisk powoduje szybszy transport krwi w żyłach w kierunku serca a tym samym szybsze usuwanie produktów przemiany materii z organizmu. To z kolei prowadzi do szybszego odprowadzania kwasu mleczanowego, przyspieszonej naprawy mikrouszkodzeń mięśni a co za tym idzie – znacznie przyspieszonej regeneracji. Kontrolowany ucisk na mięśnie wpływa na zmniejszenie ich drgań co w rezultacie powoduje mniejsze zmęczenie.


Góra