+48 690 599 801

sklep@formma.pl

FIGHT LIKE A WOMAN

Życie współczesnej kobiety nie jest łatwe .Podobno nigdy nie ma ona czasu, pieniędzy, ani w co się ubrać. Co prawda równouprawnienie wprowadzono już w XX w, jednak nadal panuje stereotyp mężczyzny - silnego bodyguarda i kobiety – subtelnej opiekunki domowego ogniska. I choć znajdą się panie, które świetnie się czują zawieszone na męskim ramieniu, to coraz więcej z nich, zamiast leżeć i pachnieć, wybiera bardziej ekstremalne spędzanie czasu.

Sporty walki są idealną formą psychofizycznego samodoskonalenia. Siła kobiecej psychiki potrafi przenosić góry ! ( szkoda, że nie śmieci…;]), jednak fizycznie są one słabsze fizycznie : „różnice w możliwościach siłowych kobiety i mężczyzny wynikają z faktu, że zazwyczaj kobiety są drobniejszej budowy, mają mniejszą masę ciała, a co za tym idzie –mniejszą masę mięśniową (o około 30%)” ( Centralny Instytut Ochrony Pracy). Skoro jednak w wojsku kobiety walczą ramię w ramię z mężczyznami, to dlaczego maja być z góry stawiane na przegranej pozycji podczas konfrontacji twarzą w twarz? Pełno jest bowiem kobiet silniejszych od mężczyzn. Panie, tak samo jak oni podnoszą ciężary czy uprawiają boks i niejednokrotnie są w tym lepsze– bo zawzięte, brutalne i mściwe – taka już nasza kobieca natura ;]

Choć często sporty walki uchodzą za brutalne dyscypliny, a walki kobiet spotykają się wręcz z wyśmiewaniem „ wywijających na oślep tymi chudymi rączkami w różowych rękawicach niewiast”, to bynajmniej nie zniechęca to pań do udziału w treningach . W końcu i podczas wykonywania psa z głową w dół można naciągnąć sobie ścięgno. Siniaki, zadrapania i otarcia są tylko ozdobą wyrzeźbionego, wysportowanego i prężnego kobiecego ciała! Ponadto są dowodem ducha walki ,bojowości i niezłomności. Charakterne kobiety z pazurem(które de facto połamały na treningach wszystkie paznokcie) są bardzo często postrzegane przez mężczyzn nie tylko jako tryskające sexappealem zadziorne fighterki, ale również jako idealne kandydatki na partnerki i żony, gotowe wspierać ich w najtrudniejszych sytuacjach życiowych. Sporty walki kształtują bowiem nie tylko siłę fizyczną, ale również rozwijają upór i determinację co wpływa na częstsze osiąganie wyznaczonych sobie przez panie celów. Jak często zdarza się natomiast ,że stan podgorączkowy wpędza mężczyznę do łóżka na tydzień , lub walczy On o życie w trakcie kataru? Nie chodzi o to, żeby zgrywać twardziela, tylko, żeby faktycznie nim być! Zmotywowana i zdecydowana kobieta natomiast potraktuje gorączkę, jako rozgrzewkę!

Nie bez powodu zwykło się mawiać : „Gdzie diabeł ( jakby nie patrzeć – facet ) nie może , tam babę pośle”.

Dlatego zawsze FIGHT LIKE A WOMAN!

FORMMA: FIGHT WOMAN

Góra