+48 690 599 801

sklep@formma.pl

ACTIVE T-SHIRTS czyli luźne koszulki termoaktywne

Zastanawiałeś/aś się kiedyś co może powstać łącząc krój zwykłego t-shirt'a z właściwościami specjalnego materiału używanego do tworzenia technicznej odzieży sportowej? :) właśnie z takiej mieszanki powstała nasza nowa kategoria produktów, Active t-shirty.

Dlaczego "active", z czego dokładnie są wykonane, jakie mają właściwości i dlaczego coraz więcej osób rezygnuje z bawełnianych t-shirtów na rzecz active t-shirtów? Nie możemy się doczekać, aby więcej Ci o nich opowiedzieć!

Nie każdy czuje się komfortowo w dopasowanej, przylegającej odzieży, ale jednocześnie wiele osób szuka rozwiązań, dzięki którym będzie mogła zapewnić większy komfort na treningu, czy w trakcie codziennych aktywności. Z takiej potrzeby powstały active t-shirty, wykonane ze specjalnego materiału Coolmax, który odpowiada za ich specjalne właściwości.

Coolmax to opracowane przez amerykański koncert DuPont nowoczesne włókno poliestrowe, którego przekrój składa się z kilku okręgów pomiędzy którymi występują przewężenia. Ta specjalna budowa włókien odpowiada za właściwości oddychające, czego nie mogą spełnić zwykłe koszulki bawełniane.

Znakomicie odciągają wilgoć od skóry do zewnętrznych części materiału, przy czym posiadają właściwości szybkoschnące, pozwalające skórze oddychać i utrzymując wysoki komfort użytkowania. Pozwalają uniknąć sytuacji nieprzyjemnego przyklejania się koszulki do skóry w trakcie treningu czy gorących dni, odprowadzając całą wilgoć na zewnątrz.

Koszulki wykonane z Coolmaxu zapewniają uczucie suchości i chłodzenia ciała, dlatego najlepiej sprawdzą się latem, dzięki swoim właściwościom odprowadzania potu na zewnątrz i świetnej oddychalności. Doskonale nadają się również zimą jako pierwsza warstwa pod warstwą termiczną przy niezbyt niskich temperaturach.

Zobacz na filmiku, jak działają włókna Coolmax: link

Dodatkowo, tego typu włókna są znacznie trwalsze, są odporne na działanie promieni UV, jak również posiadają jony srebra, które mają właściwości antybakteryjne. Dzięki temu możemy uniknąć przykrego zapachu w trakcie treningu, jak również podrażnień skóry.

Dużą przewagą wykorzystania poliestru przy takich koszulkach jest możliwość użycia nadruków sublimacyjnych, charakteryzujących się wysoką trwałością. Są praktycznie nieścieralne i dodatkowo odporne na promienie słoneczne, dzięki czemu będziesz mógł dłużej cieszyć się swoim ulubionym motywem!

Wypróbowałeś/aś już active t-shirty? Podziel się swoimi wrażeniami!

Active t-shirt GOKU Ultra: https://formma.pl/pl/dragon-ball/673-active-t-shirt-goku-ultra.html

 

Góra